Kaip akcentuojama 2010 metais Lietuvoje ratifikuotoje Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijoje, dalyvaudami sportinėje veikloje neįgalieji turi galimybę atskleisti savo poreikius, iškelti problemas ir siūlyti galimus sprendimo būdus. Taip pat, dalyvaudami sportinėje ar kitokio pobūdžio veikloje, neįgalieji tampa labiau matomi, ir tai skatina didesnį socialinį dialogą tarp neįgaliųjų ir sveikosios visuomenės.

Sportas gerina fizinį pajėgumą, pavyzdžiui, jei žmogus neturi kojos ar rankos, tai nereiškia, kad jis negali būti aktyvus, priešingai – jis gali didinti aktyvumą bei fizinį pasiruošimą. Neįgaliojo galimybes sportuoti būtina vertinti pagal jo sveikatos būklę ir galimybes.

Deja, Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, asmenys, turintys negalią, turi mažiau galimybių dalyvauti fizinio aktyvumo ir sporto veiklose. Siekiant atliepti neįgaliųjų poreikius, užtikrinti jų teisės sportuoti ir būti fiziškai aktyviais įgyvendinimą, Lietuvos neįgaliųjų draugija jau daugiau nei dešimtmetį skatina ir plėtoja aktyvų  negalią turinčių asmenų įsitraukimą į sportą.

Lietuvos neįgaliųjų draugija paruošė lankstinuką, kuriame pateikiamos negalią turinčių žmonių pamėgtos aktyvios sporto veiklos, kurias siūlome išbandyti visiems norintiems aktyviau leisti laiką, norintiems padidinti savo aktyvumą, juk sportas ir fizinė veikla ne tik labai pagerina žmogaus savijautą ir sveikatą, bet gali apsaugoti nuo ligų ir lėtinių susirgimų.

Tegul aktyvūs fiziniai užsiėmimai tampa Jūsų pastoviu mėgstamu hobiu. Aktyviai praleidus laiką, su gera nuotaika ir jėgomis sugrįšite į socialinę gyvenimą. Puiki nuotaika ir fizinė savijauta suteiks daugiau jėgų ir energijos dirbti bei mokytis, didins pasitikėjimą savimi.

Atmintine-Tu gali būti čempionu