2013 m. lapkričio 13-ąją Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ kelionę po Lietuvą pradėjo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamas III-asis respublikinis jaunų neįgalių muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“, kurį globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
„Perliukai“ – tai tradicinis, kas trejus metus vykstantis, nacionalinis jaunų neįgalių dainininkų ir instrumentalistų konkursas-festivalis, kuriuo siekiama ugdyti neįgalių vaikų ir jaunuolių (3-29 metų) meno bei kūrybos poreikį, skatinti meninę saviraišką, atrinkti geriausius vokalinius, instrumentinius ansamblius ir solistus. Tai integruotas, edukacinio pobūdžio, jaunų muzikų debiutų renginys, kuriame neįgalieji bendradarbiauja su profesionaliais muzikantais, sveikaisiais bendraamžiais.
Džiaugiamės, kad III-asis respublikinis jaunų neįgalių muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“ tapo puikia neįgaliųjų ir sveikųjų muzikos atlikėjų kūrybinio bendradarbiavimo švente, kurioje dalyvavo apie 600 jaunų atlikėjų ir jų pedagogų iš 54 organizacijų. Per dvejus metus „Perliukai“ apsilankė Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune, Alytuje ir Vilniuje. Konkursinėse programose varžėsi 27 įvairios sudėties neįgalių vaikų ir jaunuolių ansambliai ir 43 solo atlikėjai iš 16 savivaldybių.
Konkurso-festivalio „Perliukai“ uždarymas ir laureatų koncertas vyks 2014 m. lapkričio 18 – 20 dienomis Vilniuje (Naugarduko g.76, ), į jį atvyks apie 200 regioninių konkursų laureatų ir jų bendraminčių.

Daugiau informacijos: www.guboja.lt