Tai, kad asmeninio asistento pagalba asmeniui su negalia yra labai reikalinga ir svarbi, šiandien, matyt, jau niekam nebekelia abejonių.

Asmeninio asistento pagalba skirta padėti negalią turintiems asmenims, kuriems reikia pagalbos dėl jų negalios, ribotų galimybių. Tai reiškia, kad asmuo turės didesnę nepriklausomybę ir sugebės gyventi savarankiškiau, aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyventi, galų gale – turės teisę pats spręsti ir pasirinkti, o ne priklausyti nuo kažkieno malonės.

Atėjo laikas ne tik kalbėti apie šios pagalbos priemonės reikalingumą, laikas įteisinti ir reglamentuoti šią neįgaliesiems svarbią pagalbos priemonę. Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rengia projektą dėl asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo bei asmeninio asistento veiklos gairių. Nuo kitų metų startuoja pilotinis asmeninio asistento projektas psichinę ir proto negalią turintiems žmonėms.

Kaip veiks asmeninio asistento paslauga? Kas galės tapti asmeniniu asistentu? Kiek tai kainuos? Iškyla nemažai praktinių asmeninio asistento įgyvendinimo klausimų, todėl labai svarbu diskutuoti ir kalbėtis šiuo klausimu įvairių negalių atstovams, atkreipti dėmesį į skirtingus negalių poreikius.

Lietuvos neįgaliųjų draugija lapkričio 23 d. kviečia visus, kam šis klausimas yra aktualus, dalyvauti konferencijoje ir išsakyti savo lūkesčius dėl asmeninio asistento paslaugos įteisinimo Lietuvoje.

Konferencijos transliaciją bus galima stebėti tiesiogiai facebook tinkle.

Renginio programa

ATSIPRAŠOME, DĖL RIBOTO DALYVIŲ SKAIČIAUS REGISTRACIJA Į RENGINĮ BAIGTA.