Jei norite išmokti rišti šiaudinius sodus ar patobulinti turimus įgūdžius, jau galite registruotis į kūrybinę stovyklą „TRADICINIŲ SODŲ RIŠIMAS“

Mokymus ves tautodailininkė, sertifikuota amato meistrė, asociacijos „Dangaus sodai“ vadovė Marija Liugienė.

Stovykla vyks 2023 m. liepos mėn. 24-28 dienomis Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre, Mėguvos g. 13., Šventoji, Palangos sav. (patalpos pritaikytos žmonėms su negalia.)

Šiaudiniai sodai – vertinga Baltijos jūros regiono, Europos ir pasaulio kultūros paveldo dalis. Praėjusiais metais Kultūros ministerija pateikė paraišką UNESCO, siekdama, kad šiaudinių sodų rišimo tradicija būtų įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Šių metų pabaigoje tikimasi sulaukti palankaus sprendimo. Taip Lietuva įsipareigojo ir ateityje visuomenę skatinti saugoti bei plėtoti šią tradiciją. Todėl ir šio projekto tikslas – supažindinti Lietuvos neįgaliųjų draugijos narius su svarbia kultūros paveldo dalimi – šiaudiniais sodais, jų estetine bei sakraline paskirtimi.

Kodėl verta dalyvauti stovykloje? 

  • Stovyklos dalyviai išmoks rišti tradicinius sodus – nuo žaliavos paruošimo, supažindinimo su sodų įvairove, jų rišimo technikomis iki puošybos elementų. Užsiėmimai pasibaigs bendro sodo kūrimu ir paroda.
  • Kūrybinės stovyklos dalyviai įgis žinių apie kultūrines Lietuvos vertybes – šiaudinių sodų tradicijas, sustiprės žmonių su negalia kūrybiniai įgūdžiai, suaktyvės įsitraukimas į meninę veiklą po stovyklos.

Visi, norintys dalyvauti kūrybiškumo stovykloje, privalo susipažinti su nuostatais  NUOSTATAI    ir užpildyti dalyvio registracijos anketą. REGISTRACIJOS ANKETA

Stovykla rengiama vykdant  2023 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Stovyklą organizuoja ir įgyvendina Lietuvos neįgaliųjų draugija. Atsakingas asmuo: renginių organizatorė Saulė Vėjelienė mob. tel. 861800338, el. p. [email protected].