Lietuviškasis šiaudiniai sodas – tai tarsi sumažintas „pasaulio modelis“. Jis buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Sodą kabindavo garbingiausioje vietoje, virš stalo. Tai būdavo sakralinė namų erdvė. Palubėje kabantis sodas siedavosi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis.
Mūsų organizuojamoje kūrybinėje stovykloje šiais metais dalyviai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie sodo rišimo meną, o įgijus teorinių žinių iš tautodailininkės Marytės Liugienės buvo supažindinti ir su praktinėmis sodų rišimo technikomis.
Sodų rišimo stovykloje atvykę dalyviai iš visos Lietuvos turėjo galimybę išgirsti paskaitą apie tradicinius Lietuviškus sodus, pamatyti rež. Algirdo Tautvydo dok.filmą „Dangaus sodai”. Tautodailininkė pristatė knygą „Sodo rėda”, kurioje buvo aprašoma su šiaudiniais sodais susiję papročiai, sodo simbolika kalbama apie sodo sakralumą. Sekančiomis dienomis dalyviai susipažino su medžiagomis kurios naudojamos sodo rišime, lukšteno šiaudelius. Išmoko pagrindinius vėrimo elementus, vėrė sodus, na o stovyklos pabaigoje visi galėjo pasidžiaugti savo sukurtais meno kūriniais.
Šiaudinių sodų rišimas yra labai plintanti liaudies meno šaka. Susidomėjimas sodais nuolat auga, todėl tikimės, kad suteikdami ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių prisidėjome prie šio liaudies meno populiarinimo.
Kūrybinę stovyklą finansavo: