Lietuvos neįgaliųjų draugija kviečia registruotis į kūrybinio rašymo dirbtuves „Pasakos: savaip ir kitaip“, kurioms vadovaus prozininkė, eseistė Gintarė Adomaitytė.

Stovykloje per pasakų kūrybinį rašymą bus siekiama skatinti dalyvių kūrybiškumą ir atskleisti savitumą.

Stovykloje planuojama:

  • dirbtuvių vadovės Gintarės Adomaitytės pasakojimas apie didijį pasakininką H.CH. Anderseną ir jo šūkį „Aš nesileisiu uždaromas vaikų kambaryje“. Šis pasakojimas taps pokalbiu su dirbtuvių nariais, gilės ir platės: bus samprotaujama apie vaikystėje girdėtas pasakas, apie tas, kurias dirbtuvių dalyviai sekė patys savo vaikams, apie tai, kaip laikas pasakas keičia.
  • praktinė užduotis: persakyti pasaką „Pelenė” pagal XXI amžiaus vertybes.
  • dirbtuvių vadovės pasakojimas apie VIETOS svarbą literatūros kūrinyje: kaip svarbu ją rašančiajam rasti, apsibrėžti, atpasakoti, kur ir kokia ji galėtų būti. Dirbtuvių dalyvių prašoma prisiminti jiems svarbią, įtaigią, patrauklią vietą.
  • įgiję įgūdžių, rašome pasaką (sakmę, legendą), skirtą Šventajai .
  • dirbtuvių metu sukurtų kūrinių skaitymas, jų aptarimas.
  • asmeninės dirbtuvių dalyvių konsultacijos, jų kūrybos vertinimas individualiai.

Apie stovyklos vadovę Gintarę Adomaitytę plačiau galima paskaityti čia:

https://www.ibbylietuva.lt/kalendorius/1957-m-sausio-30-d-gime-zurnaliste-eseiste-ir-vaiku-literaturos-rasytoja-gintare-adomaityte/

https://rasytojai.lt/rasytojai/adomaityte-gintare/

https://www.youtube.com/watch?v=TL1j5wE21NI

Stovykla vyks 2023 m. birželio 12 -16 dienomis Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre, Mėguvos g. 13., Šventoji, Palangos sav.

Visi, norintys dalyvauti kūrybiškumo stovykloje, privalo susipažinti su nuostatais Nuostatai  ir užpildyti dalyvio registracijos anketą. ANKETA

Taip pat prašome adresu: [email protected] 

  1. Atsiųsti vieną (tik 1) savo kūrinį arba jo fragmentą,  ne ilgesnį nei 7 tūkst. spaudos ženklų su tarpais (jei kompiuteriui) . Laukiame to, ką laikote savo aukso fondu, kūrybos viršūne. Gali būti proza arba poezija. Privalumas – pasaka.
  2. Papasakoti, kodėl Jus domina tema „Pasakos: savaip ir kitaip“, kaip tikitės pasireikšti, ko laukiate iš edukatorės Gintarės Adomaitytė

Stovykla rengiama vykdant  2023 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Stovyklą organizuoja ir įgyvendina Lietuvos neįgaliųjų draugija. Atsakingas asmuo: renginių organizatorė Saulė Vėjelienė, mob. tel. 8 618 00338, el. p. [email protected].