2015 metais maltiečiai pripažinti “Draugiškiausia neįgaliems bendruomene” Lietuvoje. Viena iš daugelio neįgaliems skirtų jų veiklų – kasmetinė kelionė į Maltos ordino vasaros stovyklas neįgaliam jaunimui.

 

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino stovyklos neįgaliam jaunimui –tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla jaunuoliams su negalia.

 

Malta Camp2

 

Stovykla – tai unikalus patyrimas tiems, kurie priversti didelę dalį savo laiko praleisti ligoninėse, reabilitacijos įstaigose ar įkalinti savo namuose tarp keturių sienų. Tai vieta, kurioje visi lygūs, kurioje nėra ribų ir suvaržymų, kurioje kiekvienas gali atskleisti save. Buvimas stovykloje jaunuoliams leidžia įveikti savo neįgalumo barjerus, patirti tai, ko jie niekur kitur negalėtų patirti.

 

Tai nuostabus, gyvenimą keičiantis patyrimas.

 

Malta Camp5

 

Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui vyksta jau 33 metus. Šią vasarą rugpjūčio 13 – 20 dienomis daugiau kaip 500 neįgaliųjų ir jų padėjėjų iš viso pasaulio susirinks Lenkijoje “Radosna Nowina 2000” stovykloje netoli Krokuvos. Ši nuostabi vieta didingos Vistulos upės pakrantėje tomis dienomis taps neįgaliesiems ir jų pagalbininkams antraisiais namais.

 

Malta Camp3

 

Trisdešimt trečios Maltos ordino jaunimo neįgaliųjų stovyklos moto – “Visi už vieną, vienas už visus”. Ši Aleksandro Diumos herojų trijų muškietininkų frazė – tai visų pirma dėkingumo gestas Prancūzijos maltiečiams, surengusiems 2015 metų neįgalaus jaunimo stovyklą Bretanėje, palikusią nepamirštamų atsiminimų. Taip pat ji įkūnija solidarumą, brolybę ir vienybę – vertybes, kurios Lenkijos istorijoje ir dabar yra labai svarbios.

 

Stovyklos organizatoriai yra pasiruošę suteikti nepakartojamą patyrimą atvykstantiems svečiams, suteikti jiems jėgų ir vilties pasiekti savo svajones.

 

Malta Camp4

 

“Jaunuoliams su negalia kelionė į stovyklą gali tapti unikalia galimybe įveikti savo neįgalumo barjerus, įveikti vidines baimes, ištrūkti iš slogios vienatvės ir suvaržymų, – kalba maltiečių savanorė delegacijos vadovė Karolina Karpova. – Šiemet nutarėme norinčių važiuoti į stovyklą paieškoti po Lietuvą plačiau, suteikti šią nuostabią galimybę neįgaliems jaunuoliams, kurie niekada nėra panašiose stovyklose buvę. Kviečiame į Lietuvos delegaciją 7 neįgaliuosius nuo 18 iki 35 metų.”

 

Norintieji dalyvauti stovykloje prašomi užpildyti šią nedidelę anketą:

 

Registracija stovyklos dalyviams (svečiams):

 

http://goo.gl/forms/xIG9roalup

 

Registracija stovyklos pagalbininkams (helperiams):

 

http://goo.gl/forms/x6S5G26oLl

 

Daugiau informacijos: Karolina: tel. +37061286701, el. paštas [email protected]