Lietuvos neįgaliųjų dtaugijos atstovai apsilankė Zarasų „Lakštingalos” mokykloje. Magučių skyriuje susipažinome su įvairių poreikių turinčiais vaikais, vėliau susėdome nuoširdžiai diskusijai.
„Mums reikia daugiau rankų”, – išgirdome ne vieną kartą. Mokykla turi tik 2,5 mokytojo padėjėjo etato. Daugiau nėra pinigų. Ar iš tikrųjų neatsirastų lėšų vaikų ir pedagogų labui, Zarasų rajono savivaldybės administracija?
Nuoširdžiu pedagogų darbu netenka abejoti, kai mama, paklausta, kaip jos vaikas jaučiasi mokykloje, pirmiausia su ašaromis akyse apsikabina auklėtoją. Mamos pasakoja, kad atvedusios vaikus į šią mokyklą, rado supratimą, labai greitai pamatė jų pasiekimus.
Kas lemia sėkmę? Pasak mokyklos direktorės Rasos Jurevičienės, labai svarbu nuolat kalbėtis – tiek su tėvais, tiek su kitais pedagogais, kad būtų rastas geriausias vaikui sprendimas. Nes kiekvienas atvejis unikalus ir ne visada rasti priėjimą prie mokinio padeda neretai formaliai surašytos įvairių tarnybų išvados.
Vis dėlto iššūkių yra daug – kai kada patiems tėvams būna sunku pripažinti, kad vaikui reikia pagalbos. O pedagogai pripažįsta stokojantys specifinių žinių ir neretai perdega, nes dirbant su ypatingų poreikių turinčiais vaikais rezultatą kur kas sunkiau pastebėti.
Primename, kad Zarasų Lakštingalos mokyklos Magučių skyrius laimėjo Lietuvos neįgaliųjų draugijos skelbtą konkursą Mano mokykla atvira visiems ir buvo apdovanoti kelione į Anykščius. Kartu su visais keliavo ir negalią turintys vaikai.

Daugiau apie mūsų bendradarbiavimą https://www.zarasai.lt/naujiena_prasminga-dovana-zarasu-lakstingalos-mokyklos-maguciu-ugdymo-skyriui_15037

+3
+3