Marijampolėje vyko antrosios Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuojamos dirbtuvės „AKTYVUS DARBO RINKOJE“. Jose dalyvavo žmonės su negalia iš Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių.

Psichologės Vidutės Ališauskaitės vedamuose užsiėmimuose kalbėta apie tai, kaip pasirinkti tinkamą profesiją, kaip pasirengti darbo pokalbiui ir kaip pristatyti save darbdaviui.

Pasak Marijampolės pirmos grupės neįgaliųjų draugijos pirmininkės Irmos Kavaliauskienės, mokymai labai naudingi, nes lektorė parengė daug praktinių užduočių. Atlikę testus dirbtuvių dalyviai sužinojo, kokios profesijos jiems tiktų, visi aktyviai įsitraukė į diskusijas.

„Svarbiausia, kad mokymai – ne teoriniai, o praktiniai. Daug diskutavome, juokėmės, įsivaizdavome, kaip atrodytume viename ar kitame darbe. Nenorėjome, kad užsiėmimai baigtųsi“, – sako I. Kavaliauskienė.

Lietuvos neįgaliųjų draugijos 2023 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.