Lietuvos neįgaliųjų draugijos atlikta ortopedinės avalynės naudotojų apklausa parodė, kad daugiau nei pusė iš jų yra nepatenkinti avalynės kokybe. Skundžiamasi ir avalynės dizainu, kompensavimo terminais. Lapkričio 13 d. Lietuvos neįgaliųjų draugija surengė apskritojo stalo diskusiją apie ortopedinės avalynės kokybę ir prieinamumą.
Joje pristatyta minėta apklausa, aptartos galimybės sudėtingas galūnių deformacijas turintiems asmenims, kurie negali vaikščioti su kitais batais, kompensuoti 2 poras avalynės per metus. Taip pat diskusijoje kalbėta apie tai, kad reikėtų atskirti individualiai galinamos avalynės įkainius nuo gaminamos serijiniu būdu.
Šiuo metu užsisakius ortopedinę avalynę jos laukiama keletą mėnesių, taip žmogus praranda vieną avalynės porą per 5 metus. Turint omenyje, kad tą pačią avalynę asmuo naudoja visus metus, tai yra labai daug. Lietuvos neįgaliųjų draugija siūlo numatyti galimybę užsisakyti naują avalynę dar nesuėjus kompensavimo terminui (kaip šiuo metu yra vaikams). Taip pat diskutuota apie galimybes gerinti ortopedinės avalynės kokybę, tobulinti dizainą, susipažinta su avalynės gamybos specifika.
Ši diskusija – tai projekto „Lietuvos neįgaliųjų draugijos institucinis stiprinimas“ dalis. Projektas finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.