Šiemet Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuojamos dailininkų ir fotografų kūrybinės stovyklos vyko Ukmergės rajone prie Veprių ežero. Fotografai ir dailininkai savo talentais pasidalinti atvyko iš Marijampolės, Vilniaus, Pasvalio, Panevėžio, Anykščių, Raseinių, Klaipėdos, Ignalinos, Kauno, Telšių, Širvintų ir Utenos.

Fotografams užduotis ruošė ir vertino fotografė Marija Šileikaitė-Čičirkienė iš Panevėžio. Stovykloje fotografams teko išties įdomi tema – Peizažas: Šiuolaikinės minties iššūkis klasikiniam žanrui.

Dailininkams užduotis rengė grafikė Ina Rūkė iš Alytaus. Kūrybinės stovyklos tema: Susipažinimas su raižymo technika, įrankiais, medžio raižiniais. Tačiau be viso to stovyklos metu buvo daroma ir šiuolaikinio meno abstrakcija. Stovyklautojai turėjo galimybę išbandyti daugumai visiškai naują raižymo techniką, kas sukėlė daug gerų emocijų, praturtino.

Kūrybinės stovyklos dalyviai, Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Zitos Kviklienės dėka, turėjo galimybę susitikti su skulptoriumi – medžio drožėju Rimantu Zinkevičiumi, jiems buvo suorganizuota ekskursija į Taujėnų dvarą, taip pat į Prezidento Antano Smetonos rezidenciją ir gimtinę. Ukmergės rajono neįgaliųjų  draugija ir jos moterų vokalinis ansamblis „Goda“ (vad. Zita Kviklienė) surengė puikų koncertą  vakaronę stovyklos dalyviams.

Negana to,stovyklautojai turėjo galimybę apsilankyti Veprių etnografiniame muziejuje, kur daug išgirdo apie šio miestelio istoriją. Stovyklos dalyviams pasisekė pamatyti kiekvieną vasarą vykstantį reginį, kuomet yra atkartojami istorinio mūšio, vykusio Deltuvos apylinkėse, vaizdai.  Vienas svarbiausių renginio akcentų – gyvai atkartotas Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto bei Rusijos imperijos vado Aleksandro 1-ojo vadovaujamų kariuomenių mūšis, vykęs 1812 metais.

Stovyklautojai namo grįžo pasisėmę daug naujų idėjų ir  įspūdžių bei išmokę naujos darbų atlikimo technikos.

Dalinamės stovyklos įspūdžiais ir mes. Nuotraukose puikiai atsiskleidžia Vepriuose vykusios stovyklos grožis ir turiningumas.