Lietuvos neįgaliųjų draugija kviečia  aktyvius žmones su negalia išbandyti įveikti orientavimosi sporto trasą ir smagiai praleisti laiką gamtoje

2017 m. rugpjūčio 23-28 dienomis, Šventojoje, organizuojama orientavimosi sporto  mokomoji treniruočių stovykla.

Orientavimosi sportas – sporto šaka, kurioje sportininkai naudodamiesi žemėlapiu ir kompasu turi kuo greičiau pasiekti žemėlapyje pažymėtus ir vietovėje esančius kontrolinius punktus. Judėjimo ir kitą negalią turintiems žmonėms ši sporto šaka yra patraukli tuo, kad lavina ne tik kūną, bet ir yra nuolatinė mankšta protui.
Šių metų rugpjūtį, Lietuvos neįgaliųjų draugija organizuoja stovyklą aktyviems žmonėms su negalia Šventojoje. Kurioje, Lietuvos orientacinio sporto rinktinės narys, daugkartinis Lietuvos ir pasaulio orientacinio sporto dalyvis Tadeuš Šimkovič dalinsis savo patirtimi ir supažindins su orientavimo sporto subtilybėmis.

Tadeušas Šimkovičius patyrė rimtą stuburo traumą, teko atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį. Iš pradžių jis niekaip negalėjo susitaikyti su šiuo gyvenimo nuosprendžiu ir trejus metus kovojo su šia problema. Bet vėliau suprato, kad neturi žvalgytis į praeitį, bet žvelgti į priekį ir gyventi. 1994 metais, jis susidomėjo orientaciniu sportu ir po kiek laiko tapo Lietuvos rinktinės nariu ir atstovaudamas pradedančiųjų klasėje išvyko į Šveicariją. Didelių rezultatų nepasiekė bet 1995 metais, buvo antras Lietuvos čempionate. Turėdamas gerą trenerį, ir dėdamas daug pastangų Tadeušo rezultatai tarptautinėje arenoje pradėjo augti. Patirtis ateina su laiku, ir po 10 metų po pirmojo starto Italijos Alpėse, jis tapo Europos čempionu. 2008 metais Čekijos Olomouc mieste Lietuvos komanda tapo pasaulio čempionais, vienas iš jos narių buvo ir Tadeušas Šimkovičius. Daug pasaulio šalių teko aplankyti per aktyvaus sportavimo metus, iš Japonijos Lietuvos komanda parsivežė sidabrą. Teko patirti pergalės džiaugsmą ir pralaimėjimo kartėlį nusivylimą, bet noras kovoti niekados neapleido. Sporto šventėje Palangoje „Sportas visiems” kur buvo susirinkę stipriausi Lietuvos sportininkai Tadeušas laimėjo pirmąją vietą. Šioje stovykloje kurioje dalyvavo Lietuvos komanda ir ruošėsi Pasaulio taurės varžyboms Tadeušas vadovavo pradedantiesiems orientacininkams. Reikia ruošti pamainą, noriu pasidalinti patirtimi, kad ir toliau mūsų sportininkai garsintų Lietuvos vardą.


Registracija vyks iki liepos 31 d. Atrinktus  dalyvius paskelbsime rugpjūčio 1-ąją dieną.

Lietuvos orientavimosi sporto rinktinė

Stovyklos programa:

  1. Orientavimosi sporto taisyklės,
  2. Susipažinimas su sutartiniais ženklais,
  3. Žemėlapių skaitymas,
  4. Naudojimas kompasu,
  5. Orientacininko įranga.
  6. Kaip teisingai judėti miške neįgaliojo vežimėlio pagalba.
  7. Kaip nepaklysti miške, ką daryti, jeigu paklydai.

Dvi treniruotės per dieną.
Žynių patikrinimas.
Varžybos stovyklos pabaigoje.
Dalyviams bus suteikta nakvynė, dalinis maitinimas, atvykimu į stovyklą reikia pasirūpinti patiems.

STOVYKLOS NUOSTATAI

DALYVIO ANKETA
Daugiau informacijos:  [email protected] ; tel.:8-5-2757720

Dalyviai:
Vitalija Stasiulienė   Mažeikiai
Dalė Hokušienė Panevėžys
Vilija Jocienė Telšiai
Povilė Leigaitė Vilnius
Eglė Volungevičiūtė Vilnius
Giema Mušinskienė Vilnius
Skirmantas Jočys Anykščiai
Virgis Takulinskas Kaunas
Paulius Šiaučiulis Kaunas
Gintas Grybė Vilnius
Petras Kasanavičius Tauragė}
Almas Matulaitis Marijampolė

Primename:

Nuo 2016 m. balandžio 1 d. Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu numatytas “Pagalvės mokestis” rinkliavos dydis – 1 euras  už kiekvieną naktį, tai pat numatytas stovyklos dalyvio mokestis  7 €, kuris bus panaudotas dalyvių ekskursijai bei kitoms projekte nenumatytoms išlaidoms padengti. Dalyvio mokestis ir Palangos vietinės rinkliavos mokestis, skirtas Savivaldybei- mokamas stovykloje, pirmą stovyklos dieną. Bendra suma-12 €.
Stovyklos dalyviai ir jų palydovai bus apgyvendinti adresu:, Mėguvos g. 13, Šventoji, Palangos m. savivaldybė.( Patalpos pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia). Nuvykti ir parvykti iš stovyklos dalyviai privalo savarankiškai (transporto išlaidos nedengiamos).
Atvykimas rugpjūčio 23 d. nuo 13 val., išvykimas rugpjūčio 28 d. iki 12 val.
Stovyklos dalyviai turi patys pasirūpinti asmens higienos reikmenimis (muilas, šampūnas, dantų pasta, tualetinis popierius, rankšluosčiai ir t.t. (patalynė išduodama)).
Organizaciniais klausimais kreiptis į Saulę Vėjelienę tel.: (85)2757720, mob. 86 1800338,

El. pastu: [email protected]