Š.m. rugsėjo 6 dieną startavo kūrybinių dirbtuvių projektas “Freska: paeitis dabartyje”.
Freskos/mozaikos kūrimo menui ribų nėra, jai negalioja taisyklės „galima-negalima”, „tinka-netinka”. Mozaikos kūrime galima naudoti viską, kas reikalinga minčiai ar vaizdui perteikti. Šiuolaikinėje mozaikoje išliko tik medžiagos, kurios buvo pagrindinės klasikiniu mozaikos gyvavimo laikotarpiu ir yra naudojamos ir šiandien: šlifuotas ir nešlifuotas akmuo, smalta (spec. stiklas, skirtas mozaikai), pusbrangiai akmenys, keramika ir kt.

10 negalia turinčių jaunų žmonių kartu su meninke Nomeda Marčėnaite prisilietė prie  šios įspūdingos puošybos technikos.  Galima drąsiai pasakyti, kad nebūna senų nereikalingų daikčiukų. Projekto dalyviai  išmoko kaip įdomiai ir praktiškai naudoti antrines žaliavas mozaikos/freskos kūrime.

Lietuvos neįgaliųjų draugija džiaugiasi, kad savo draugų rate turi puikią menininkę Nomedą Marčėnaitę, kuri dalinasi savo patirtimi bei nuoširdumu. Kiekvienas mažas darbelis padaro mūsų gyvenimą gražesnį, nuspalviną jį įvairiomis spalvomis.

Dėkojame PC Panorama, kurie geranoriškai suteikė erdvę pravesti užsiėmimus bei pakeisti aplinką. Tai labai svarbu ne tk negalią turintiems asmenims, bet ir bendram integracijos procesui.
Taip pat nuoširdus Ačiū nuo visų dalyvių tariamas – Lietuvos kultūros tarybai ir Kultūros ministerijai už paramą projektui įgyvendinti.

Mes mokame džiaugtis mažais darbais, linkime visiems to paties!