Ne vienas negalią turintis žmogus susiduria su problema, kuomet negali pasistatysi savo automobilio neįgaliojo ženklu pažymėtoje vietoje, nes visos šios vietos jau būna užimtos. Užimtos žmonių, neturinčių negalios, o tik „trumpam pasistačiusių automobilį neleistinoje vietoje”, manančių, kad ” vis tiek šių vietų niekas nenaudoja” ir t. t.

Projektas „neįgalieji.lt” nusprendė iškelti šią opią problemą ir imtis veiksmų. Iniciatyvos organizatorių nuomone, dažnai, susidūrus su problema, neįgaliesiems yra sunku prašyti aplinkinių pagalbos. Negalią turintieji, įvairiais būdais integruodamiesi į visuomenę ne visuomet noriai kalba apie tai, jog negali pasinaudoti jiems itin svarbiomis privilegijomis (jeigu tai apskritai galima vadinti privilegija) -juk taip tik dar labiau atkreipiamas dėmesys į jų negalią.

Iniciatyvos autoriai skatina visus pilietiškus žmones imtis veiksmų ir pastebėjus pažeidėjus, juos fotografuoti ir nuotraukas talpinti puslapyje www.neįgalieji.lt
Tokiu būdu bus užkertamas kelias savavališkiems vairuotojams pažeidinėti taisykles.

Daugiau apie šį projektą bei reikalavimus nuotraukoms galite sužinoti puslapyje: www.neigalieji.lt

Vairuotojų sąmoningumą skatinti ėmėsi ir pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai Juoda”. Jie surengė akciją „Atspėk negalią”.

Kviečiame pasižiūrėti:

https://www.youtube.com/watch?v=QVqPy7T86pc&feature=youtu.be