Lapkričio 14 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro salė buvo pilnutėlė. Čia vyko visos Lietuvos dainingus žmones suvienijančio konkurso „Vilties paukštė” finalinis koncertas. Koncertas – tradicinis Lietuvos neįgaliųjų draugijos renginys, daug metų kviečiantis į skirtingus šalies miestus pasiklausyti skambių muzikos mėgėjų dainų.
Šiemet konkursas skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, tad kolektyvai rinkosi su tuo kraštu susijusias dainas.
Apsukusi ratą po Lietuvą, „Vilties paukštė” baigiamajam koncertui, į kurį sukvietė geriausiais šiemet pripažintus kolektyvus, susitiko Prienuose. Ir žinoma, kaip kiekvienas konkursas, taip ir šis, turi nugalėtojus.
Komisijos sprendimu, geriausiu kolektyvu šiemet pripažintas ŠIAULIŲ RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJOS MOTERŲ VOKALINIS ANSAMBLIS „VILTIS” (vadovė Rasa Zalbienė).
Antroji vieta atiteko UKMERGĖS RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJOS KVARTETUI „KARTOS” (vadovė Zita Kviklienė);
Trečioji vieta skirta VILKAVIŠKIO RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJOS MIŠRIAM VOKALINIAM ANSAMBLIUI „LIKIMAS” (vad. Irma Menčinskienė).
Konkursinėje programoje taip pat dalyvavo regioninių turų nugalėtojai:
Kaišiadorių neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Svajonė“ (vad. Liutauras Milišauskas);
Elektrėnų neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Žara“ (vad. Ričardas Ramanauskas),
Kėdainių r. neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Gaja“ (vad. Danguolė Barauskienė).
Konkurso dalyvius vertino komisija: Rimantas Šiugždinis – Prienų r. savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas, kompozitorius, Roma Ruočkienė – Prienų „Žiburio“ gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė, Aldona Šyvokienė – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro chorvedė.
„Mums tikrai neprailgo. Buvo malonu žiūrėti ir klausytis”, – sakė komisijos pirmininkas.
Taip pat visus šventės dalyvius pasveikino Lietuvos neįgaliųjų draugija pirmininkas Ignas Mačiukas ir Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė.
Gerą dalyvių nuotaiką palaikė Prienų neįgaliųjų draugijos ansamblis „Nemunaičiai“ (vad. Vidas Jundzila), Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Prienų skyriaus vokalinis ansamblis „Puriena“ (vad. Onutė Matusevičiūtė).
Na, o šventės kulminacija tapo grupės „Žemaitukai” koncertas, išjudinęs net liūdniausius.
Tikimės, kad konkursas, suvienijęs tiek daug muziką mėgstančių žmonių su negalia visoje Lietuvoje, žiūrovus sukvies ir kitais metais panašiu laiku.
Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Prienų r. asmenų su negalia draugija, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, už finansavimą dėkingi Lietuvos kultūros taryba ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM. Geros nuotaikos linkėjimus siunčiame Grupė Žemaitukai.
+21